Najczęściej kupowane

Promocje

Kontakt

7 złotych reguł tapetowania

7 złotych reguł tapetowania

Opublikowano : 2015-03-19 11:01:00

Chcesz pokleić tapetę ale nie wiesz jak się do tego zabrać i od czego zacząć? Co robić a czego kategorycznie unikać? Dla wszystkich odważnych śmiałków przygotowaliśmy 7 złotych reguł tapetowania. Stosuj się do nich a na pewno unikniesz pomyłek.

  • Przed klejeniem nowej tapety musisz usunąć starą tapetę ze ściany. Jeśli masz z tym problemy zastosuj Płyn do usuwania starych tapet. Znajdziesz go tutaj.

  • Przygotują odpowiednio ścianę. Pamiętaj aby była czysta, sucha i w miarę możliwości gładka. Szczególnie jeśli kleisz tapetę bez wyraźnej struktury. Warto wtedy przetrzeć ścianę papierem ściernym aby pozbyć się tych wyraźnych grudek. Poniżej znajdziesz film pokazujący jak odpowiednio przygotować ścianę pod tapetowanie.

dddddddddddddddd

ddddddddddddd

ddddddddddddddd

  • Jeśli kleisz tapetę na podłożu papierowym pamiętaj aby bardzo dokładnie posmarować każdy pasek tapety, szczególnie jego brzegi. Dzięki temu unikniesz odznacza się łączeń na ścianie oraz tzw. „falowania tapety”.

  • Nie wietrz pomieszczenia które tapetujesz mimo, że wydaje się to rozsądnych posunięciem. Nie rób tego. Istnieje ryzyko, że zmiana temperatury pomieszczenia sprawi, że klej będzie wysychał nierównomiernie i uwidocznią się łączenia pomiędzy kolejnymi pasami tapety. Może się też zdarzyć, że tapeta odpadnie. Tapetując zamknij okna, drzwi i wyłącz ogrzewanie.

  • Jeśli kleisz tapetę na flizelinie smaruj jedynie ścianę klejem i kładź suchą tapetę na mokrą ścianę.

  • Jeżeli kładziesz tapetę na świeży tynk warto taką ścianę zagruntować. Może zrobić to klejem rozrabiając go w odpowiedni sposób lub każdym innym preparatem do gruntowania ścian.

  • Tapety kleimy na styk! Nigdy nie zakładamy jednego paska na drugi. 

dddd

dddd

Tapetowe inspiracje znajdziesz na naszym Pinterest.

Odwiedź na Pintereście profil użytkownika O Rety Tapety.