Najczęściej kupowane

Promocje

Kontakt

Gdzie pokleić tapetę ze wzorem?

Gdzie pokleić tapetę ze wzorem?

Opublikowano : 2018-03-08 15:50:40

Chcesz pokleić tapetę ze wzorem ale nie wiesz na której ścianie będzie wyglądała najlepiej? Myślisz o wzorzystej tapecie do salonu czy sypialni ale nie wiesz, na której ścianie ją położyć? Sprawdź nasze propozycje. 

Wybierając tapetę w wyraźny wzór bardzo ważne jest aby wziąć pod uwagę zarówno oświetlenie w danym pomieszczeniu jak i zastane już aranżację wnętrza.

Tapetę z ładnym wzorem nie warto jest zastawiać meblami czy kleić ją w niedoświetlonych zakamarkach

Gdzie tapeta w salonie?

W salonie tapetę z bardzo wyraźnym, dużym wzorem warto jest pokleić na takiej ściane, która będzie najlepiej widoczna. Tak aby wzór stanowił główny element dekoracyjny wnętrza. Może to być ściana wolna od mebli lub taka, która jest najlepiej widoczna z wejścia. 

Tapeta za telewizorem może stanowić bardzo dobre tło. Musimy jedynie pamiętać, aby nie był to za mocny wzór gdyż oglądając telewizję będziemy jednocześnie oglądać tapetę. Musi być to więc taki wzór, który nie będzie męczył naszego wzroku. Warto wtedy postawić na ciekawą, niepowtarzalną strukturę na tapecie lub połysk, ewentualnie mały, powtarzalny wzór.

Fajnym rozwiązaniem jest tapeta jako tło pod galerię zdjęć czy obrazów. Wzór na tapecie musi mieć wtedy jakiś wspólny mianownik z dekoracjami. Może to być motyw, kolor czy styl. 

W salonie tapetę możemy również pokleić za kanapą. takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie dobrze przy jednolitej kanapie i wzorzystej tapecie. 

Gdzie tapeta w sypialni?

W sypialni najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest klejenie tapety za łóżkiem. Taka tapeta musi wtedy bezsprzecznie grać z zagłówkiem łóżka. Są dwa rozwiązania, albo stawiamy na kontrast między zagłówkiem a tapetą albo dobieramy je tak aby grały idealnie. Najgorsze co możemy zrobić w takiej sytuacji to przesadzić z wzorami. Jeśli wybierzesz wzorzystą tapetę postaw na jednolity zagłówek i odwrotnie.