Najczęściej kupowane

Promocje

Kontakt

Jak dobrać kolor ścian do tapety?

Jak dobrać kolor ścian do tapety?

Opublikowano : 2018-03-06 11:07:54

Podoba ci się wzorzysta tapeta ale nie wiesz jakie dobrać do niej tło?
Czy białe ściany pasują do każdego wzoru? Jak dobrać kolor ścian aby tapeta wyglądała przy nich jak najlepiej?

 

Jednym z najprostszych sposób dobierania kolorów ścian do tapety jest wykorzystanie koloru, który już się na niej znajduje.

W zależności od tego jakie mamy wnętrze i jakie kolory bardziej lubimy możemy wybrać z palety kolorów, które są na tapecie.

 

Bardzo często producenci w swoich kolekcjach sami dobierają odpowiednie kolory tła, które idealnie pasują strukturą do danego wzoru tapety.

Jeśli jesteś zwolennikiem rozwiązania "jedna ściana w tapecie  - pozostałe farba" proponujemy aby zawsze najpierw wybrać tapetę a farbę dobierać już pod konkretny wzór. Jest to łatwiejsze rozwiązanie, ze względu na ogromny wybór odcieni farb niż dobieranie tapety do już istniejącego koloru ścian.

 

Bardzo intensywne kolorystycznie wzory tapet, na których bardzo dużo się dzieje warto uspokoić stonowanym tłem. Tak aby nie przysłonić wzoru na tapecie, który ma być głównym elementem dekoracyjnym we wnętrzu.

Tapety w ciepłych odcieniach kremu i beżu najlepiej będą wyglądały w towarzystwie ciepłych kolorów ścian.

Fiolety, róże na tapecie ściennej, czy to w pokoju dziecka, w salonie czy w sypialni idealnie komponują się z różnymi odcieniami szarości.

 

Biel natomiast będzie pasowała do każdego koloru. Pamiętajmy jedynie, że duży kontrast pomiędzy białymi ścianami a tapetą uwydatni wzór i sprawi, że będzie on głównym elementem wnętrza. Szczególnie jeśli będzie to wyrazisty, kolorowy wzór.

Bardzo delikatne wzory tapet możemy połączyć z równie delikatnym tłem, uzyskując tym samym naturalny skandynawski efekt lub z intensywnymi, wyraźnymi kolorami. Do szarości pasować będą praktycznie wszystkie kolory.