Najczęściej kupowane

Promocje

Kontakt

Jaka tapeta do pokoju nastolatka?

Jaka tapeta do pokoju nastolatka?

Opublikowano : 2018-03-23 11:28:03

Ile nastolatków tyle różnych gustów. Wybór tapety do pokoju młodzieżowego to niewątpliwie trudne zadanie. Producenci tapet ściennych oferują bardzo szeroką gamę wzorów i kolorów.

Wybierając tapetę do pokoju młodzieżowego możemy zainspirować się już istniejąca kolorystyką pokoju lub zaplanować jak od początku zgodnie z gustami nastolatka. Młodzież zwykle lubi stawiać na kontrastowe kolory, nowoczesne wzornictwo czy wyraziste graficzne wzory.

W pokoju młodzieżowym ważnym elementem jest jakość tapety. Warto postawić na tapety winylowe, zmywalne i odporne na zarysowania. Dzięki takiemu zastosowaniu tapety posłużą nam wiele lat bez konieczności ich wymiany.

 

Tapety młodzieżowe dla dziewczyn

Dla romantycznych dziewczyn możemy postawić na tapety w stylu angielskim. Pastelowe paski czy drobne, angielskie kwiatki. Fanki baletu i tańca mogą wybrać motyw baletnicy na tapecie. Dla buntowniczek możemy pójść bardziej w stronę wyraźnych, kolorowych, graficznych wzorów, które jeszcze bardziej pokażą indywidualizm młodej osoby.  Dla młodych fanek dobrego, skandynawskiego wzornictwa proponujemy delikatne kropki czy zyg-zaki.

 

Tapety młodzieżowe dla chłopców

Muzyka, film, gry wideo czy podróże to główne zainteresowania chłopaków. Można je przenieść również na urządzanie pokoju. Warto postawić na wyraźne kolory na tapecie typu zieleń czy błękit jak również na odcienie szarości czy brązu. Wszelkiego rodzaju graficzne napisy, wizerunki miast sprawdzą się idealnie w pokoju nastolatka. Można wyróżnić głownie jedną, widoczna ścianę i dodać do tego jednolite tło.

Zarówno w pokoju dla dziewczyn jak i chłopców fajnym rozwiązaniem jest zastosowanie tapet imitujących cegły, kamienie czy deski. Będą one stanowiły idealne tło do ulubionych dodatków, zdjęć czy książek oraz nadadzą wnętrzu charakteru.