Najczęściej kupowane

Promocje

Kontakt

Problemy podczas tapetowania

Problemy podczas tapetowania

Opublikowano : 2018-10-08 10:52:02

Podczas tapetowania mogą wystąpić różne problemy. Pęcherze powietrza, plamy, rozchodzenie się tapety na złączach czy przebijające podłoże. Przeczytaj z czego one wynikają i jak sobie z nimi radzić.

Pęcherze powietrza

Podczas kładzenia brytów tapety pod jej powierzchnią mogą się pojawić pęcherze powietrza. Należy je wyprowadzić spod tapety specjalnym wałkiem lub szmatką. Jeśli to nie pomaga można spróbować przebić taki pęcherz cienką igłą. Czasami przyczyna tego typu problemu może być zbyt duża ilość kleju pod daną powierzchnią tapety. Można użyć strzykawki aby taki nadmiar kleju usunąć.

Przyczyną powstawania pęcherzy może być też zbyt mała ilość kleju lub za luźne podłoże. Bryt tapety flizelinowej można spokojnie odkleić od ściany i spróbować ją jeszcze raz, dokładnie posmarować klejem.

Zbyt luźna ściana to taka od której odkleja się farba, tynk lub która jest zbyt lub za mało chłonna. Przed klejeniem należy ze ściany usunąć wszelkie jej niedoskonałości i użyć odpowiedniego podkładu. Grunt można zrobić z odpowiednio rozrobionego kleju.

 

Rozchodzenie się tapety na złączach

Główną przyczyną rozchodzenia się tapety na złączach jest nierównomierne rozprowadzenie kleju, ciąg powietrza lub zbyt szybkie schnięcie poszczególnych brytów tapety.

Pamiętaj aby bardzo równomiernie rozsmarować klej na ścianie czy na tapecie. Niezmiernie ważne jest aby podczas tapetowania w pomieszczeniu była utrzymywana cały czas taka sama temperatura.

 

Plamy

Przyczyną powstawania plam może być luźne lub niewłaściwie przygotowane podłoże. Wilgoć pozostała w ścianach może wchodzić w reakcję chemiczną z podłożem. Pominięcie etapu przygotowania podłoża może być przyczyną powstawania pleśni. Dlatego należy dokładnie sprawdzić, czy ściana jest odpowiednio przygotowana do tapetowania.

Może zdarzyć się też tak, że plamy wynikają z wadliwości tapety. W takim wypadku nie należy skleić takiej tapety tylko zgłosić to do nas.

 

Przebijające podłoże

W przypadku tapet flizelinowych podkładem jest flizelina, która w przeciwieństwie do podkładu papierowego ma mniejszą nieprzejrzystość. Jej przepuszczalność światła jest mniejsza niż w przypadku tapet papierowych. Z tego powodu najbezpieczniej jest pomalować ścianę jasnym gruntem. Szczególnie ważne jest to w przypadku tapet w bardzo jasnym kolorze lub jednolitych.