Najczęściej kupowane

Promocje

Kontakt

Studio z brzozami

Studio z brzozami

Opublikowano : 2018-11-16 09:46:19

Kolejny raz na bardzo małej przestrzeni udało nam się, razem z inwestorami stworzyć bardzo funkcjonalne wnętrze. Zaledwie na 28 metrach powstała sypialnia, salon, kuchnia, jadalnia oraz łazienka. We wszystkich pomieszczeniach jedną z głownych ról grają tapety ścienne. Bardzo wyraziste, szare brzozy były punktem wyjścia przy całym projekcie utrzymanym w stylu skandynawskim. 

Punktem wyjścia był projekt funkcjonalny. Nie lada zagwostką było zaplanowanie rozkładu tak aby na 28 metrach zmieściło się podwójne łóżko, rozkładana 2-osobowa kanapa, stół dla 4 osób i aneks kuchenny. Właściciele zaczęli od wyburzenia ściany na wejściu do mieszkania, która tworzyła niepotrzebny przedsionek. Dzięki temu przestrzeń otworzyła się i automatycznie zyskała kilka metrów. 

Mieszkanie miało być urządzone w naturalnym, ciepłym stylu skandynawskim. Zaczęliśmy od wyboru tapety przewodniej, na główną, najbardziej widoczną ścianę. Padło na szare brzozy z kolekcji Scandinavian Style.  Jest to tapeta papierowa, zrobiona z ekologicznych materiałów. Jednak na tyle wytrzymała, że bez problemów sprawdzi się w wynajmowanym mieszkaniu. 

Jako tło na wszystkie ściany dobraliśmy jednolitą, szarą tapetę w strukturze przypominającą materiał. Dzięki takiej strukturze uzyskaliśmy jeszcze bardziej efekt przytulności i ciepła. Wszystkie meble wykorzystane w projekcie pochodzą z Ikei. Zdjęcia powieszone na ścianach są autorstwa inwestorki z jej wyjazdu na Islandię. Mroczny i naturalny klimat zdjęć wpisuje się idealnie w skandynawski styl mieszkania. Właściciele postawili na naturalne kolory i materiały. Łóżko i komoda są z litego drewna. Meble kuchenne w białym kolorze z drewnianym blatem to idealne dopełnienie. 

W łazience inwestorzy położyli klasyczne, białe płytki z ciemną fugą. Trochę przewrotne zostały one ułożone na przemiennie. Tam gdzie płytek nie ma, na ścianach została położona tapeta, winylowa i zmywalna, idealna do łazienki. Postawiliśmy na bardzo, delikatny graficzny wzór, który robi bardzo dobre tło dla białych kafelków. Kolekcja Bjorn, z której pochodzi ten wzór to przykład bardzo dobrego, nowoczesnego, skandynawskiego wzornictwa.  

Dodatki w kolorze mięty trochę ożywiły to monochromatyczne pomieszczenie.

Udostępnij