Najczęściej kupowane

Promocje

Kontakt

Wizyta w fabryce AS Creation czyli jak powstają tapety

Wizyta w fabryce AS Creation czyli jak powstają tapety

Opublikowano : 2019-11-28 12:04:00

Pod koniec listopada zostaliśmy zaproszeni do fabryki tapet ściennych AS Creation w ramach International Partners Days. Największej i najbardziej nowoczesnej fabryki tapet na świecie.

Siedziba firmy mieści się w urokliwym miasteczku Gummersbach na zachodzie Niemiec, w wiekowym budynku dawnej szwalni. Fabryka natomiast usytuowana jest na górzystych terenach w miasteczku Bomig.

 

Na miejscu mieliśmy okazję oglądać nowoczesną linię produkcyjną, która wypuszcza nowiutkie i świeżutkie rolki z szybkością błyskawicy. Cały proces jest niezwykle interesujący zaczynając od mieszania odpowiednich farb po drukowanie wzoru na ogromnych brytach papieru kończąc na ostatecznym wyglądzie wzorów. Do wyprodukowania jednego wzoru tapety potrzebnych jest niekiedy aż 8 cylindrów z sitodruku lub do druku wklęsło wypukłego.

 

Odwiedziliśmy też niezwykle nowoczesny i zrobotyzowany magazyn do obsługi, którego potrzeba naprawdę niewiele osób. Magazyn ten robi ogromne wrażenie a mieści się w nim aż 9 mln rolek tapet.

 

W siedzibie firmy mieliśmy niezwykłą okazję zobaczyć proces projektowania wzorów nad którym pracuje grupa niesamowitych projektantów, pełnych pasji i kreatywności. Projektanci musza mierzyć się z wieloma ograniczeniami gdyż nie każdy ich projekt można przenieść na tapetę. Śmieją się nawet, że ostateczny wynik ich pracy zobaczą dopiero po produkcji kiedy rolka trafi w ich ręce.

Na spotkaniu z przedstawicielami firmy zostały nam zaprezentowane 2 główne, nowe kolekcje tapet ściennych całkowicie zgodnych z najnowszymi trendami.  New Bude oraz New Walls.

Kolekcja New Walls została podzielona na kilka kategorii tematycznych: Cosy & Relax, Urban Grace, 50’s Glam, Romantic Dream, Loft Living oraz Finca Home. Znajdziemy w nich zarówno kolorowe palmy jak i przemysłowe cegły, wzory w stylu art deco czy boho aż po piękne trójwymiarowe róże.

Neue Bude 2.0 to już druga odsłona kolekcji. Znajdziemy w niej tapety winylowe na flizelinie takie jak piękne romantycznie piwonie, loftowe betony czy cegły, portugalskie płytki i marokańskie mozaiki oraz palemki.

Wszystkie wzory z kolekcji już niedługo będą dostępne na O Rety Tapety.